Хмелівський ЗДО ”Струмочок”, с.Хмельове
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

"Світ без насильства"

 

/Files/images/1/bb-kirovsk-gendernenasylstvo-11-638.jpg

АКТУАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ЩОДО ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ТА ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА В ІНТЕРНЕТІ

#STOP_SEXТИНГ: ПРИВАТНІСТЬ В ІНТЕРНЕТІ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Кращі практики психолого-педагогічного супроводу та підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій і збройних конфліктів, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми

Mатеріали для використання в роботі під час воєнних дій

Насильство міцно увійшло в наше життя. Озирніться, воно всюди: на вулицях, на сторінках журналів, газет, книг, на екранах телевізора і комп'ютерних іграх - воно міцно в стосунках між людьми.

Проливаються сльози, але чужі біди мало кого хвилюють, поки біда не торкнеться особисто нас або близьких нам людей. Часто життєва позиція деяких людей виражається словами: «Моя хата скраю». Потрібно зробити все, щоб люди приносили тільки радість, щоб не страждали діти від примхи дорослих людей.

Зараз стало модним цікавитися фільмами - бойовиками, носити зброю, вбивати. Необхідно протистояти насильству. Це загальнолюдська проблема, і вирішувати її потрібно всім в міру своїх сил і можливостей. Ми повинні сказати проявів брутальності, жорстокості та насильства: «Ні!»

Займатися наукою, мистецтвом, спортом, піклуватися про тварин, рослинах, творити добро навколо себе - ось наша головна задача. І чим більше людей буде бачити, а не руйнувати, тим прекрасніше буде наш світ.

Жорстокість - відхилення людини від його норми в його поведінці і моральності, яке проявляється в нелюдське, брутальне ставлення до інших людей, заподіяння їм болю і посягання на їхнє життя.

Зазвичай жорстокі люди психічно здорові. Схильність до жорстокості, як до тварин, так і до людей, пов'язують з вихованням і неблагополучні сім'ї, а також роллю генів. Фізичну жорстокість можна віднести до таких форм поведінки як злодійство, часта брехня. Зазвичай це відхилення викликається травмами в психіці або тимчасовим божевіллям.

Насильство - навмисне застосування фізичної сили або влади, спрямований проти себе, іншої особи або інших людей. До видів насильства можна віднести замах на власне життя або здоров'я, відсутність турботи про кого - небудь.

Насильство може проявлятися всюди: вдома, на вулиці, в школі. Особистість, яка зазнала насильства, отримує психологічну травму, в наслідок чого може накласти на себе руки.

Однією з найактуальніших проблем сучасного світу стала проблема насильства. Наша держава переживає зараз важкі часи в новій економічній системі. Тут впору розгубитися і дорослим, а що вже говорити про дітей?

Часто батьки, стурбовані в першу чергу матеріальним достатком своїх дітей, не встигають проконтролювати коло інтересів і захоплень дитини. Може бути, тому так багато важких підлітків, які вибирають наркотики, алкоголь, куріння. Хто і як буде жити на нашій планеті, має хвилювати кожної людини. Щоб маленька дитина відчув себе потрібним і щасливим, все можливе і неможливе повинна зробити мати. Повинна полюбити його ще до народження. Віддати йому свою ласку, тепло і доброту. І вже після його народження потрібно створити навколо своєї дитини будинок, сім'ю, допомогти йому полюбити навколишній світ. Щоб з нього виріс справжній чоловік.

Людина - це звучить гордо, якщо людина і живе гордо. Людина обробляє землю, будує канали та греблі, створює прекрасні твори мистецтва, ростить дітей - і він же спалює посіви, руйнує, вирізає цілі села.

Чому дітей б'ють?Фізичні покарання - явище, поширене в багатьох сім'ях. При цьому батьки зовсім не хочуть знущатися над дітьми, мучити їх або завдавати їм тілесні ушкодження. Ні. вони мають намір «серйозно» покарати дитину і вважають, що саме ляпаси, щипки, стусани і удари є формою «значного» покарання. Ці батьки бачать вбиття засіб, яке виховує в дітях слухняність і прищеплює їм прийняті в суспільстві норми поведінки. Вони вважають, що таким чином можна вчити дітей моралі і наставляти їх на шлях істинний.

Але, незважаючи на таку переконаність, більшість батьків, які вдаються до тілесних покарань, відчувають за собою і відчувають каяття і дискомфорт, що викликає у них сумніви в правильності обраної лініїповедінки і смутні припущення, що існують, можливо, більш вірні і ефективні методи виховання.

На виправдання тілесних покарань батьки зазвичай призводять найрізноманітніші аргументи, від спотвореного біблійного вислову «береже різку ненавидить свого сина »(але ж справжній сенс висловлювання розкривається в його продовженні - «люблячий вчить його моралі») аж до таких.

«Нехай дитина знає, що з ним не жарти жартують - справа цілком серйозне» (Але як раз серйозний підхід до виховання робить зайвими тілесні покарання). «У дитинстві мене теж били, і це мені не зашкодило» (згадайте, однак, що ви тоді відчували; пригадайте це відчуття безсилля, охоплює дитини, якого б'ють). «Іноді просто немає іншого можливості вплинути на дитину »(в той момент вам дійсно так здається, але після роздумів в спокійній обстановці з'ясовується, що існували й інші можливості).

Реакція на побої буває у дітей самою різною:

- Маленька дитина, якого вдарили, часто починає плакати ще голосніше.

- Дитина, яку б'ють, відчуває себе ображеним і приниженим.

- Дитина, яку б'ють постійно, відчуває глибоку неприязнь, буквально ненависть до самого себе і до оточуючих. його подальше поведінка може бути продиктовано бажанням помсти і компенсації. Крім того, його безперервно мучить страх, і це може виявитися згубним для його розвитку. Який би різної за зовнішніми проявами не була реакція, в основі її лежать загальні закони дитячої психіки.

У психології розрізняють два види жорстокості та агресії: інструментальну і ворожу.

- Інструментальна агресія і жорстокість проявляється людиною для досягнення певної мети. Вона дуже часто виражається у маленьких дітей (я хочу забрати іграшку, предмет іт. д.) У старших, т. е. у наших з вами дітей, більше проявляється ворожа агресія, спрямована на те, щоб заподіяти людині біль.

Дуже часто агресію, її прояв, плутають з наполегливістю,напорістостью.Как ви вважаєте, це якості рівнозначні? Що вас більше обрадує у вашій дитині: наполегливість чи агресивність? безумовно, наполегливість. Це якість в порівнянні з агресивністю має соціально прийнятні форми, т. к. не допускає образи, знущання іт. д.

Рівень агресивності дітей міняється в залежності від ситуації в більшійчи меншою мірою, але іноді агресивність розуміє стійкі форми.

Причин для такої поведінки багато: становище дитини в колективі, ставлення до нього однолітків, взаємини з учителем іт. д.

Стійка агресивність деяких дітей виявляється в тому, що вони інакше, ніж інші, розуміють іноді поведінку оточуючих, інтерпретуючи його як вороже.

До агресії більше схильні хлопчики, Вона входить в чоловічий стереотип, культивується в родині і засобах масової інформації.

Дитині важко усвідомити, що він піддався тілесному покаранню через свого неправильної поведінки. Для нього набагато природніше вважати, що таке покарання - це прояв гніву або нелюбові з боку того, хто його покарав.

Дитині важливо відчувати, що батьки бажають йому добра, а дітям, яких вдарили, часом не втратити віру в добрі наміри батьків.

У тих, кого в дитинстві били (навіть якщо справа не доходила до знущань), душевна рана не загоюється протягом багатьох років. Нерідко вони не можуть позбутися від почуття образи і болю і в дорослому стані.

Основна причина людських, в тому числі і дитячих зривів в поведінці,

- недосконалість взаємовідносин. Нам би відмовитися від спілкування,

заснованого на владі і авторитарності, і побудувати з тими, хто поруч,

відносини, засновані на довірі, повазі потреб один одного, взаємної відповідальності ...

Чим же відрізняється протистоїть авторитарного стиль спілкування?

Психологи дають йому різні назви: демократичний, конвенціальний, співпрацює і т. п. мені більше до душі термін «продуктивний». Ось його критерії:

· Позиція дорослого - поруч з дитиною;

· Активну участь самої дитини в діяльності, яку організує дорослим;

· Участь дитини в розробці ближніх і дальніх цілей свого життя;

· Відповідальність за своє саморозвиток - і саморуйнування;

· Турбота про збереження доброзичливих, теплих взаємин.

Знайомлячись з ефективними техніками, які допомагають побудувати спілкування з дитиною на рівних, зберегти довіру, стати відповідальними, ми усвідомлюємо, наскільки важливо: «наближатися» до дитини, вставати на його позицію, дивитися на його проблеми його очима; заохочувати ініціативу і самостійність дитини, усвідомлюючи при цьому кордон між продуктивної і небезпечною активністю; разом з ним планувати діяльність, довіряти дитині висувати близькі й далекі цілі своєї життя, розділяючи з ним і відповідальність за результати; розвивати у дитини відповідальність за самого себе, вчити його робити вибір: куди і навіщо рухатися в житті, як діяти самостійно і контролювати свою активність; зберігати добрі, дружні стосунки, залишаючись при цьомустаршим, мудрим, здатним забезпечити безпеку і захищеність, а вони необхідні не тільки малюкові, але і першокласнику, і підлітку.

... Уже це короткий перелік бажаного і необхідного каже: побудувати такі непросто. А чи треба? До співпраці сьогодні, коли життя стає все жорсткіше, умови все суворіше? До любові чи тепер? До м'якості чи що? кожен вирішує сам. За власним покликом серця. Я не беруся вказувати «золоту дорогу »; хочу лише розповісти про можливості, які бачу сама, які допомагають мені розвиватися, рости, відповідати життя, щоб бути в творчому союзі з тими, хто поруч, але молодший за віком або за знаннями.

/Files/images/1/10.png

/Files/images/1/4eef7b23ad0233bb929c4c60071b4100_XL.jpg

Логін: *

Пароль: *